Doğru Etiket Seçiminin Önemi

Doğru Etiket Seçiminin Önemi

Günlük yaşantımız da, sürekli olarak kullanılan etiketler kullanım alanlarına göre farklılık göstermektedir. Doğru etiket seçiminin önemi çok fazladır. Satışa çıkacak ürünler için seçeceğimiz etiketler, satılan ürüne göre doğru bir şekilde seçilmesi sizi sürekli etiket alma derdinden kurtaracağı gibi etiket yapıştırma sıkıntısını da, her gün yaşamanızı önleyecektir. Kullanılacak ürün seçeneği çok fazla olduğu için, çeşitli etiket türleri de fazlasıyla çeşitli bir şekil de karşımıza çıkmakta.

Doğru Etiket Seçiminin Önemi

Termal etiketler neden daha ekonomik:

Termal etiketlerin ekonomik olarak karşımıza çıkmasında ki en büyük etmen maliyetinin düşük olmasıdır. Üretimi esnasında ribon aşaması gerektirmeyen bu etiket cinsi kolaylıkla üretilir. Avantajları olduğu gibi dezavantajları da bulunan bu etiket cinsi doğru seçimin de size, büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Termal etiketler iki çeşit olarak karşımıza çıkar. Bu etiket çeşitlerini kullanacağınız yeri doğru seçerek ekonomik ve avantajlı bir şekil de kullanabilirsiniz. Termal etiketlerin başın da çoğumuzun bildiği eko termal etiketler gelir. Doğaya zarar vermeyen ve geri dönüşümünün kolaylıkla yapılabileceği bu etiket cinsi doğa dostu olduğu gibi ekonominizi de sarsmaz. Bu etiketin dezavantajı olarak bilinen temel husus, dış etmenlere karşı fazla narin olması. Kullanım süresi zaten 6 ay gibi olan bu etiket cinsi, sıcaklık ve neme maruz kaldığın da, kullanım süresini hemen tüketir. Yine de işletmenizde bu dış etmenlerin olmadığı yerlere koyarsanız size bir sorun yaşatmayacaktır.

Kullanım süresini bitiren eko termal etiketler için de bulundurduğu maddeler yüzünden siyahlaşmaya başlayacak, bu yüzden kullanılamaz hale gelecektir. Diğer bir termal etiket cinsi olan lamine termal etiketler, eco termal etikete göre daha fazla dirençlidir. Dış faktörlere daha fazla dayanıklı olan lamine termal etiketler de sıklıkla tercih edilen etiket cinsleridir. Günlük hayatta neredeyse her zaman karşımıza çıkmakta olan lamine termal etiketler üzerinde bulunan doğa dostu şeffaf bir koruyucu tabaka sayesin de, daha kullanışlı olarak karşımıza çıkar. Eco termal etikete göre kullanım süresi daha fazladır. Ortalama olarak 9 ay boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz. Lamine termal etiketi, dış faktörlerden korursanız kullanım süresini daha fazla uzatabilirsiniz. Son kullanma tarihi gelen lamine termal etiketler üzerin de bulunan şeffaf koruyucu tabakayı taşıyamaz hâle getirip düşüreceklerdir. Bu koruyucu şeffaf tabakayı düşürme aşamasından sonra eco termal etiket gibi, siyahlaşmaya başlayacak ve kullanılamaz hâle gelecektir. Fazla satılan zaten erine yapıştırıldığın da verimliliği daha arttırabilirsiniz.

Kağıt bazlı etiketleri nerede kullanabilirim:

Kağıt bazlı etiketler üretimi sırasın da ribon kullanımın gerektiren etiketlerdir. Bu yüzden ücreti diğer etiket cinslerine oranla daha fazladır. Üretimi esnasın da kağıt kullanıldığından dolayı yırtılabilen etiketlerdir. Bunun dışında, diğer etiket türlerine göre çok daha avantajlı olduğunu belirtebiliriz. Kağıt bazlı etiketler, termal etiketler gibi doğa dostudur. Çevreye ve doğaya asla zarar vermezler. Ortalama ömrün 6 yıla kadar çıkabilen bu etiket türlerini satışı az olan ürünler de kullanılırsa çok azla verim sağlayacaklardır. Üzerinin pürüzlü olmaması yani şeffaf olması sayesin de, satın alma aşamasın da barkodu okumama gibi bir sorun çıkartmayacaktır. Genel olarak Mobilya Mağazaların da tercih edilirse, ürünler hemen satılmayacağı için sürekli etiket değiştirme derdi olmayacaktır.

One Comment

  1. doğru etiket seçimi hem maliyet hemde kalite anlamında sizlere değer katacaktır. En önemli etken maliyet bence toptan aldığımız bu etiketler bizlere çok yüksek maliyete geldiği zamanlarda olmaktadır.

Comments are closed.