En Çok Kazandıran Yazılım Programları Nelerdir?

En Çok Kazandıran Yazılım Programları Nelerdir?

Bilgisayar programcılığı okuyan birçok kişinin merak ettiği konulardan biridir en çok kazandıran yazılım programları nelerdir? Bu durum çalışılacak ülke, firma, yapılacak iş dâhil olmak üzere birçok duruma göre değişebilir. Her ne kadar değişebilir olsa bile dünya çapında bunları araştıran ve listeleyen firmalar vardır.Ruby On Rails Programlama Dili

Bunlardan biri Quartz’dır. Quartz yakın zamanda paylaştığı yayınında en çok kazandıran yazılım programları nelerdir? ve kazançlarını liste halinde yayınlamıştır. Birinci sırada ”Ruby on Rails” gelmektedir ve ”Objective C” hemen arkasından onu takip etmektedir. Şimdi kısaca bunların yaptıklarını ve kazançlarını açıklayalım.

 Ruby On Rails Neden Çok Kazandırır?

Bu program en çok kazandıran yazılım programları nelerdir? sırasında 1. olması üzerine o kadar kolay bir kod yazma programı değildir. Bu programı kullanan yazılımcı kitlesi genelde profesyonel türden yazılımcıların tercihObjective C Programlama Dili ettiği ve birçok işi kısa sürede bitirme konusunda da yazılımcıya yardımcı olan bir programdır. Bu programı kullanan yazılımcıların ortalama yıllık maaşı 109 bin dolar olarak ilk sırada yer almaktadır.

Objective C Ne Üzerine Çalışır?

Objective C, C programlama dili üzerine nesne ve yansımalı olarak geliştirilmiş bir yazılım türüdür. Genellikle Apple firmasının yazılımlarını yazmasında ve programlarını geliştirmesinde kullanılan bir yazılım programıdır. Bu program dili zaten Apple sayesinde her ne kadar kazanç sağlayabilen bir dil olsa bile yıllık ortalama 108 bin dolar ile Ruby on Rails’in bir sıra arkasında yer almaktadır.

1980 yıllarında mühendisler, her ne kadar yapısal programlamaya yönelik yapmak istese bile bir süre sonra problemler karmaşık ve içinden çıkılmaz hale gelince geliştiriciler nesne yönelimli programlamayı bir çözüm olarak görmüşlerdir ve o dönemde gayet başarılı olmuşlardır.Python Programlama Dili

Kısaca toplayacak olursak bu iki yazılım programının arkasında takip eden ve üçüncü sırada yer alan bir diğer program ise   dilidir. Bu programlama dili öğrenimi kolay, basit söz dizimine sahip ve genellikle web site ile mobil uygulama yapımında kullanılmaktadır.

One Comment

  1. bende yazılımcıyım Java nın önü çok açık hava yolu şirketleri hep java yazılım dili üzerinde çalışan almaktadır. Mühendislik Fakültesi mezunu olup Java dilinde ilerleyenlerin her zaman kazanacağı bir programlama dili olmuştur.

Comments are closed.