İnternet Bağlantısı Ücretli Mi?

İnternet Bağlantısı Ücretli Mi?

İnternet teknolojisi ülkemizde ilk çıktığı dönemlerde, faks modem cihazlarıyla internet bağlantısı sağlanmaktaydı. Dahili ve harici olarak kullanılan faks modemler, bağlantı hızı olarak 56k hızıyla internet sağlarken, telefon görüşmesi yapar gibi bağlantı süresi boyunca ücretlendirmeler yapılmaktaydı. Faks modem üzerinden kullanılan internet bağlantıları sürekli aktif durumda olduğu zaman ise dudak uçuklatacak faturalar yansıtılmaktaydı

ADSL modem ve bağlantı şekli faks modemlerin yerini almış olup, sabit bir maliyetle kullanıcılara sunulmuştur. Faks modemlere göre daha hızlı bağlantı sağlamakla beraber, zaman kısıtlaması olmadan sabit ücretlerle internet bağlantısı gerçekleştirme dönemine geçiş yapıldı. Teknolojinin ve internet altyapılarının gelişmesiyle birlikte günümüzde kullanılan fiber internet dönemi hem kullanıcılarına en hızlı bağlantıyı sunmakla birlikte, maliyet açısından da çok uygun şartlarla hizmet vermektedir. Peki, günümüzde kullanılan internet bağlantısı ücretli mi?

Ev Ve İşyeri Kullanıcıları İçin İnternet Ücretleri

Özellikle ev ve işyerlerinde kullanılan internet teknolojileri kullanıcılarına kablolu ve kablosuz internet bağlantıları sunmaktadır. Faks modem ve ADSL bağlantı tiplerinin günümüzde çok fazla tercih edilmemesi ile birlikte hayatımıza giriş yapan fiber internet teknolojisi maliyet açısından oldukça uygun kampanyalar sunmaktadır. 25mbps bağlantı hızıyla sağlanan fiber internet hizmetleri 29 TL sabit fiyatlardan başlayıp, kullanılan bağlantı hızına göre de fiyat değişiklikleri göstermektedir.

İnternet Bağlantısı Ücretli Mi?

Mobil İnternet Paketleri Ücretli Mi

Akıllı telefon ve tabletlerde kullanılan mobil internet paketleri ücretlidir. Sabit internet hizmetlerine göre daha farklı bir altyapıya sahip olan mobil internet altyapısı 4.5G teknolojisi ile birlikte Sabit internet bağlantı hızına yakın bir hizmet sunmaktadır. GSM operatörleri tarafından belirlenen ücretler, bağlantı hızı ve kalitesiyle birlikte aylık kullanım kotalarına göre de fiyat değişikliği göstermektedir. Her GSM operatörü kullanıcılarına uygun kampanyaları hazırlayarak, uygun fiyatla hızlı ve sorunsuz hizmet sunmayı amaçlamaktadır.

One Comment

  1. evet efendim Türkiye’de internette ücretli ekmek de umumi tuvalette ücretli herşey ücretli vergili, internete aylık 60 tl veriyorum bunu da açıkca belirtmek isterim

Comments are closed.