Teknolojinin Gelişmesi İnsanları Eşya Bağımlısı Mı Yaptı?

Teknolojinin Gelişmesi İnsanları Eşya Bağımlısı Mı Yaptı?

Teknolojinin gelişmesi insanları eşya bağımlısı mı yaptı? Teknoloji bağımlılık yapar. Aslında insandan insana değişir, bazı insanlar hayatından daha önemli tutuyor. Teknolojiden faydalanmak gerekir bilgi almak, kendini her alanda geliştirmek. Bunun için teknoloji çok önemlidir. Artık hayatın her yerinde kullanılıyor fabrikalarda, Teknolojinin Gelişmesi İnsanları Eşya Bağımlısı Mı Yaptı? işyerlerimizde, evlerimizde gündelik yaşamımızda çok önemlidir. Teknoloji insan hayattı için bir nimettir ama bunu hayattın önüne geçirmemek lazım. Örneğin bir çekirdek ailede olan bireylerin, ellerinden akıllı telefonlarını bilgisayarlarını veya televizyon izlemeleri sohbet ortamını engeller.

Aileyi aile yapan birbirleri ile kurtlukları diyalogdur. Bu sadece tek nedeni var o da bağımlı oldukları teknoloji. Eskiden aile bireyleri bir araya gelir, saatlerce birbirlerine anılarını anlatır gündemden konuşurdu artık bu çok mümkün olmuyor, artık sohbet etmiyorlar. Kitap okumuyorlar genç nesil bitiyor, sadece hayatı ekrandan izliyorlar dışarı çıkıp oyun oyamıyorlar, gezmiyorlar kendilerini bilgisayar oyunları ve telefondaki oyunlara adapte etmişler, saatlerini harcıyorlar teknoloji yerine kitap okusalar bilimsel makaleler okusalar zamanlarını iyi değerlendirseler. Kendi yaşamaları için daha faydalı olur. Yeni nesil asosyal oldu ve bu bir bağımlılıktır. Örneğin uyuşturucu gibidir teknoloji, uyuşturucu insanın öldürüyor, teknoloji ise beyini öldürüyor.

Aile yaşantısını öldürüyor, insanlar dünya sadece klavyenden oluştuğunu düşüyor ve bağımlılık burada başlıyor. Her Teknolojinin Gelişmesi İnsanları Eşya Bağımlısı Mı Yaptı? şeyin bir zamanı olmalı. 24 saat çok büyük bir zaman birimidir. Bağımlı olmamak için bir plan kurman lazım. Örneğin teknolojiye ayırdığın zaman iki saat, kitap okumaya ayırdığın zaman bir saat, ailende ayırdığın zaman üç saat, gezmek için bir saat gibi kendini ayarlaya bilirsiniz. Bu şekilde bağımlılıktan kurtulmuş olursunuz. Teknoloji güzeldir ama kullanmasını bilene.

Her şeyin yeri ve zamanı vardır. Zamanınızı boşa harcamayın siz teknolojiye bağımlı olmayın o size bağımlı olsun. Hayatın tadı öyle çıkar, bağımlılıklar hayatı çekilmez hala getirir.